Przypominamy, dziś w nocy ruszają zapisy na RPP. Poznajcie regulamin.

wpisoweDziś w nocy z 26 na 27.06.2018, o godz. 0:00 ruszają zapisy na Rajd Prudnik – Pradziad.

Przypominamy, żeby w tytule przelewu podać:

 • nazwę imprezy: Rajd Prudnik – Pradziad,
 • imię i nazwisko uczestnika,
 • miejscowość zamieszkania (nie adres),
 • numer telefonu, który będzie używany podczas rajdu.

W czwartek, o ile nie wcześniej, podamy listę zapisanych uczestników, czyli osoby, które wpłaciły wpisowe. UWAGA! WPŁATY Z DATĄ WCZEŚNIEJSZĄ, CZYLI PRZED 27.06.2018 NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.

Prosimy też o zapoznanie się z Regulaminem Rajdu Prudnik – Pradziad.

 


REGULAMIN RAJDU PRUDNIK – PRADZIAD


 1. Organizatorem Rajdu Prudnik – Pradziad, zwanego dalej Rajdem, jest Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku. Organizatorem wspierającym jest Spółka Wydawnicza Aneks w Prudniku, wydawca „Tygodnika Prudnickiego”.
 1. Termin: Rajd odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia 2018 r. bez względu na warunki pogodowe, za wyjątkiem zjawisk ekstremalnych (np. powodzi, huraganu itp.).
 1. Trasa: Rajd odbędzie się na ok. 60-kilometrowej trasie między Prudnikiem a Pradziadem. Organizator poda dokładny przebieg trasy na stronie prudnikimaraton.wordpress.pl najpóźniej na tydzień przed imprezą.
 1. Zbiórka uczestników Rajdu: Prudnik, Park Miejski – Plac Rodziny Fränklów w godz. 5.00 – 5.30.
 1. Meta: szczyt Pradziada. Ustala się limit czasowy do godz. 20.00.
 1. Cele Rajdu:
 • główny: próba przejścia w limicie czasu do godz. 20.00 w większości oznakowanymi szlakami z Prudnika na Pradziad,
 • poznawanie walorów krajobrazowych Jesioników, Gór Opawskich, pogranicza polsko-czeskiego,
 • integracja środowiska turystycznego,
 • dbałość o zdrowie i kondycję fizyczną uczestników,
 • trening przed Prudnickim Maratonem Pieszym (22.09.2018) 
 1. Rajd, ze względu na charakter długodystansowy i górski dedykowany jest wyłącznie osobom w dobrej kondycji fizycznej, zaprawionym w marszach długodystansowych. W Rajdzie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie za pisemną zgodą Rodzica/Prawnego Opiekun, względnie wraz z nim. Pisemną zgodę należy dostarczyć organizatorowi najpóźniej w dniu organizacji Rajdu w miejscu zbiórki.
 1. Rajd ma charakter turystyczny, a nie sportowy, jednakże organizatorzy umożliwiają uczestnikom przebycie trasy Rajdu w sposób wyczynowy.
 1. Organizator określa wpisowe w wysokości 30 zł. W ramach wpisowego organizator zapewnia:
 • powrót z mety Rajdu na Pradziadzie do Prudnika wynajętym busem (odjazd z Ovčarni),
 • dyplom dla osób, które zdobędą szczyt,
 • plakietkę rajdową (buton) na starcie,
 • ubezpieczenie. 
 1. Organizator określa limit osób mogących zapisać się na Rajd – 150, tym 15 miejsc organizator rezerwuje na własne potrzeby. Zapisy przyjmowane są wyłącznie poprzez dokonanie przelewu bankowego w kwocie podanej w pkt. 9 po godz. 0:00 dn. 27.06.2018. Wpłaty dokonane przed tym terminem nie będą uwzględniane. Zgłoszenia przyjmowane są do momentu wyczerpania miejsc. Organizator poinformuje o zakończeniu zapisów za pośrednictwem strony www Rajdu i opublikuje listę zapisanych uczestników. Przelewy dokonane po zakończeniu zapisów zostaną zwrócone. Kolejność zapisów określona jest za pomocą informacji o dokonanej wpłacie na koncie organizatora, w kolejności uwidocznionej przez system bankowy. Początek zapisów ogłaszany jest za pośrednictwem mediów organizatorów i mediów patronackich.

W tytule wpłaty należy wpisać:

 • Rajd Prudnik – Pradziad
 • imię i nazwisko uczestnika
 • miejscowość zamieszkania (nie adres)
 • numer telefonu, który będzie używany podczas rajdu.

W przypadku wpłaty dla kilku osób w jednym przelewie, wpłacający zobowiązany jest równolegle przekazać organizatorowi informacje nt. uczestników, którzy nie zostali ujęci w tytule przelewu. Informację należy przekazać na maile: biuro@prudnik.pttk.pl oraz a_deren@onet.pl.

 1. Wniesiona opłata już zapisanych uczestników nie podlega zwrotowi z przyczyn niezależnych od organizatora.
 1. Konto bankowe organizatora:
 • Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku
 • Bank Spółdzielczy w Prudniku
 • 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001

 13a. Podczas trwania Rajdu wykonywana będzie dokumentacja zdjęciowa lub filmowa. Uczestnicy Rajdu wyrażają tym samym zgodę na publikację swojego wizerunku w materiałach dotyczących Rajdu na łamach mediów organizatorów oraz mediów patronackich. 

13b. RODO: Uczestnik Rajdu dokonując wpłaty akceptuje wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych zawierające obowiązek informacyjny o niniejszej treści:

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku, ul. Traugutta 19, w celu organizacji Rajdu.

Podanie danych jest dobrowolne, podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych mogą być członkowie Oddziału PTTK Sudetów Wschodnich i inne osoby zaangażowane przy organizacji Rajdu. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do ewentualnego odwołania zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego.

Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Wyjątek prasowy: Moje dane w zakresie imienia i nazwiska oraz miejscowości zamieszkania mogą być upublicznione w środkach masowego przekazu na zasadzie uczestnictwa w imprezie publicznej i w sensie prasowym nie mogę żądać ich usunięcia, np. w formie listy uczestników, czasów przejścia trasy itp.

W przypadku pytań, dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Administratorem Danych – Oddziałem PTTK Sudetów Wschodnich, pod adresem: ul. Traugutta 19, 48-200 Prudnik. 

 1. Wyżywienie uczestników rajdu odbywa się we własnym zakresie. Organizator sugeruje uczestnikom posiadanie apteczki osobistej.
 1. Każdy uczestnik w dniu startu zobowiązany jest do rejestracji w biurze Rajdu w miejscu określonym w pkt. 4. Podczas rejestracji uczestnik zobowiązany jest złożyć własnoręcznie podpisane oświadczenie o akceptacji zapisów regulaminu rajdu oraz o świadomości zagrożeń wynikających z uczestnictwa w nim. Na starcie imprezy uczestnicy Rajdu otrzymają karty z przebiegiem trasy marszu.
 1. W przypadku chęci marszu indywidualnie organizatorzy zalecają zabranie ze sobą mapy turystycznej z przebiegiem szlaków w rejonie Pradziada i Prudnika ewentualnie posiadanie aplikacji z mapą w telefonie (polecana: mapy.cz).
 1. Organizatorzy zakładają, że część osób może nie dotrzeć do mety. W takim wypadku możliwe będzie zabranie takich osób busem z trasy Rajdu w drodze powrotnej do Prudnika. Organizator ustali dwa takie miejsca, których lokalizacja podana zostanie na stronie www Rajdu najpóźniej tydzień przed Rajdem. Punkty te określone zostaną również na karcie przebiegu trasy. Osoby rezygnujące z marszu, które nie dotrą do żadnego z dwóch wyznaczonych punktów, muszą zapewnić sobie transport we własnym zakresie.
 1. Osoba rezygnująca z dalszego marszu lub nie mogąca dotrzeć do mety do godz. 20.00 ZOBOWIĄZANA jest poinformować o tym organizatora Rajdu telefonicznie (telefon podany zostanie na karcie przebiegu trasy).
 1. Impreza odbywa się na terenie Polski i Rep. Czeskiej, w związku z tym uczestnicy Rajdu muszą posiadać przy sobie dokument tożsamości.
 1. W ramach Rajdu odbędą się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii w Ultramaratonie Górskim. Uczestnicy Mistrzostw są pełnoprawnymi uczestnikami Rajdu.
 1. Komandorami imprezy są: Andrzej Dereń i Grzegorz Polak.
 1. Uczestnik Rajdu uiszczając wpisowe automatycznie wyraża zgodę na warunki opisane w regulaminie Rajdu.
 1. Organizator zastrzega sobie zmiany w regulaminie Rajdu, o czym ma obowiązek poinformować na stronie www Rajdu.
 1. Rajd jest imprezą niekomercyjną, a organizatorzy pracują przy jego realizacji społecznie, stąd uprasza się uczestników Rajdu o wynikającą z tego powodu wyrozumiałość i wzajemne wsparcie. Udział w Rajdzie ma charakter dobrowolny, a organizator nie ma zamiaru nikogo uszczęśliwiać na siłę, mając przy tym nadzieję, że uczestnictwo sprawi turystom mnóstwo satysfakcji i przyjemności.

 Organizatorzy

7 Komentarzy

 1. Posted by Pawel Milicz pisze z komorki on 26 czerwca 2018 at 19:05

  Mam pytanie wplate wniose jutro po pracy po 15 nie mam techniczych mozliwosci zrobic to inaczej a chcialbym wziasc udzial w rajdzie czy moja wplata bedzie uwzgledniona .

  Odpowiedz

  • Posted by PMP_@dmin on 26 czerwca 2018 at 22:15

   To zależy od tego, ile osób zapisz się, czyli/wpłaci wpisowe wcześniej. Proszę śledzić informacje na stronie.

   Odpowiedz

 2. Posted by Łukasz on 27 czerwca 2018 at 05:35

  Proszę o poprawienie nr konta, brakuje 1 na końcu.

  Odpowiedz

 3. Posted by PMP_@dmin on 27 czerwca 2018 at 06:51

  OK, poprawione. Przepraszam za pomyłkę. Konto podane jest w kilku miejsca, więc myślę, że daliście sobie radę.

  Odpowiedz

 4. Posted by Łukasz on 27 czerwca 2018 at 08:11

  Daliśmy:)

  Odpowiedz

 5. Konto PTTK miałem zapisane jako odbiorca zdefiniowany w moim banku dlatego nawet numeru nie sprawdziłem… Ale okazuje się, że dobrze jest… 🙂

  Odpowiedz

 6. Posted by Łukasz on 27 czerwca 2018 at 18:44

  Wpłacone… zapisany 🙂

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: