VI Rajd Prudnik – Pradziad: Propozycja trasy

20150822_115448a.jpg

Fotka z V Rajdu Prudnik – Pradziad 2015. Na pierwszym planie „dzika” Monika (fot. Paweł Bochenek)

 

Czas najwyższy pomyśleć o rezerwacji terminu na VI Rajd Prudnik – Pradziad. SOBOTA, 6 SIERPNIA. Przypomnijmy zasady zabawy. W ciągu jednego dnia, maszerując trasą wyznaczoną przez organizatora (po oznakowanych szlakach turystycznych) należy dotrzeć z Prudnika na szczyt Pradziada. Co roku przebieg trasy nieco się zmienia, a jej długość waha się od 50 do nieco ponad 60 km. Po drodze NIE MA punktów kontrolnych. Wyruszamy po godz. 5.00, a na szczycie musimy zameldować się do godz. 20.00.

Obowiązuje wpisowe, ponieważ z mety do Prudnika uczestników zwiezie wynajęty autobus. To nie jest impreza sportowa, nie ma pucharów, medali i podium, a jedną nagrodą jest dyplom-certyfikat formatu A5. Jeśli ktoś ma ochotę coś „zasponsorzyć”, to oczywiście nie ma przeszkód. Ale podkreślam, to impreza PTTK Prudnik, z niczyjej łaski i ze środków samych uczestników. Przez to ma trochę inny charakter od większych, zorganizowanych z rozmachem i sporym zapleczem, imprez turystycznych lub biegowych. Może dzięki temu zachowuje swój niepowtarzalny image. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę przemierzyć trasę na sportowo, to nie ma żadnych przeszkód. Każda forma aktywności jest piękna.

Kolega Marek Wisła przekazał nam miłą informację, że w ramach rajdu odbędą się również mistrzostwa lekarzy weterynarii. Podobnież mają być goście z dalszej zagranicy, tak więc ZACHOWUJCIE SIĘ!

A teraz coś na temat trasy. Początkowo planowałem zaliczenie po drodze zarówno Biskupiej Kopy, jak i Přičnego vrchu, ale odległość wydłużyła się do 63 km, a i przewyższenia przekroczyły 3 tys. metrów w górę. To znacznie wydłużyłoby czas dojścia na Pradziad idącym wolnej turystom. Z bólem serca rezygnuję więc Přičnego, ale Kopa zostanie. Przebieg trasy będzie podobny do wersji z 2011 roku. Zmienimy za to przebieg początkowego odcinka. Ponieważ w przeszłości zdarzały się „zgubienia” zaraz za Prudnikiem (trasa prowadzi zwykle ścieżką rowerową w kierunku Jindřichova), stąd tym razem do Wieszczyny pójdziemy szlakiem czerwonym. Przy okazji turyści spoza Prudnika będą mieli okazję wejść na wieżę widokową na Koziej Górze oraz zobaczyć sanktuarium św. Józefa o wczesnym poranku. Wkrótce więcej informacji. Proszę je śledzić, zwłaszcza pod kątem zapisania się i wpłaty wpisowego. Pilnujcie terminów!

PRZEBIEG TRASY: TRASA VI RAJDU PRUDNIK – PRADZIAD

Prudnik (park) -> CZERWONY – Sanktuarium św. Józefa – Kobylica – Dębowiec – Długota – Wieszczyna -> NIEBIESKI – Przeł. pod Zamkową G. -> ŻÓŁTY – Przeł. Mokra -> CZERWONY – Biskupia Kopa -> ZIELONY – Petrovy boudy -> ŻÓŁTY – Větrna – Pramen Osoblahy -> ZIELONY – Heřmanovice Hřeben -> ŻÓŁTY – Jedlova – Ostry -> NIEBIESKI – Vrbno p. Pradědem – Mala Hvezda – Karlova Studanka – Dolina Białej Opawy – Barborka – Pradziad

Długość: ok. 58 km

Przewyższenia: w górę – 2841 m, w dół – 1644 m.

Do zobaczenia na szlaku!

Andrzej Dereń

P.S. Uwagi, pytania, sugestie proszę kierować na mail: a_deren@onet.pl

Reklamy

12 Komentarzy

 1. Posted by Czarek on 18 czerwca 2016 at 21:35

  Trasa ok:-)

  Odpowiedz

 2. Posted by Marek on 20 czerwca 2016 at 09:26

  Trasa ciekawa, mniej asfaltu niż w zeszłym roku, za to więcej podejść.

  Odpowiedz

 3. Posted by Mateusz on 20 czerwca 2016 at 17:47

  A kiedy odbywa się rajd?

  Odpowiedz

 4. Posted by Greg P. on 29 czerwca 2016 at 22:31

  Czy „ZACHOWUJCIE SIĘ!” jest skierowane również do Dzikich?

  Odpowiedz

 5. Posted by olo on 2 lipca 2016 at 07:49

  Gdzie można się zapisać?

  Odpowiedz

 6. Czy jest możliwość zobaczyć tę trasę na mapie ?

  Odpowiedz

 7. Posted by guman on 3 sierpnia 2016 at 15:17

  Witam
  Czy posiadacie państwo mapę trasy Prudnik- Pradziad w formacie GPX lub TCX albo gdzie mógłbym taki plik dostać .
  Bardzo dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: