Gratka dla wyczynowców!

Wędrując szlakami Jesioników często spotykam osoby, które „zdobywają” góry niekoniecznie w sposób ściśle turystyczny. Chodzi mi oczywiście o sportowców, którzy biegają, jeżdżą na rowerze lub chodzą z kijkami… na wyścigi.

W tym roku czeka na nich nie lada gratka – w Górach Opawskich odbędzie się kilka imprez w ramach Decathlon Challenge. Co to jest Decathlon nie muszę wyjaśniać, wiadomo, sponsor strategiczny musi być doceniony i chwała mu za to. Challenge oznacza, ze mamy do czynienia z serią imprez, których wyniki posłużą do łącznej klasyfikacji zawodników.

A teraz najważniejsze, trzy spośród sześciu imprez odbywać się będą w powiecie prudnickim! Z kolei czwarta, po sąsiedzku w rejonie Pokrzywnej. Dwie imprezy zorganizowane zostaną w okolicach Lanckorony i Stryszowa (okolice Wadowic).

Kopiuj-wklej i oto, co mamy w ramach DCh:

•  Maraton Szosowy „Pogranicze Tour” – klasyczny maraton po drogach Polski i Republiki Czeskiej  – 24 czerwca 2012 (Prudnik), dystanse: 60 i 120 km

ZOBACZ TRASĘ
•  Maraton MTB „Pogranicze Tour” – klasyczny maraton mtb po drogach Polski  – 1 lipca 2012 (Prudnik), dystanse: 15 i 30 km

ZOBACZ TRASĘ

•  Maraton Szosowy „Iron Bike” – klasyczny maraton szosowy – 22 lipca 2012 (Stryszów)

•  Maraton Szosowy „ Lanckorona Tour ” – II Amatorskie Mistrzostwa Polski w Maratonie Szosowym ( dotąd http://www.lanckoronatour.pl) – 5 sierpnia 2012 (Lanckorona)

•  Rajd MTB Uphill „Kopa  MTB Trophy” – II Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie MTB Uphill (dotąd http://www.kopamtbtrophy.pl) – 16 września 2012 (Pokrzywna)

•  Bieg uliczny „Z.A.S. Ten” – 10 kilometrowy bieg uliczno-przełajowy – 14 października 2012 (Prudnik), dystans: 10 km, trasa: Prudnik park – ul Dąbrowskiego – Chocim – Dębowiec – droga leśna do sanktuarium św. Józefa – ul. Poniatowskiego – ul Dąbrowskiego – park.

Szczegóły na temat Decathlon Challenge znajdziecie TUTAJ.

Pasjonatów, amatorów biegów i jazdy na rowerze, nie tylko w górach, gorąco zachęcam do udziału!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: