W deszczu przez Głuchołazy

Tegoroczne Putovani za krasami Zlatohorska (12 maja) – jubileuszowe bo dziesiąte – było wyjątkowo deszczowe. Padało przez cały czas naszej wędrówki. Naszej, czyli Piotra Sztonyka, Staszka Stadnickiego i mnie, czyli Andrzeja Derenia. Trasa najdłuższa (23 km) prowadziła z Ondřejovic przez Podlesie, drogą krzyżową na stokach Góry Chrobrego, szczyt Przedniej Kopy, fragmentem szlaku żółtego wzdłuż Białej Głuchołaskiej, przez głuchołaski Zdrój, asfaltem do byłego hotelu Aurum przy byłym przejściu granicznym Zlate Hory – Konradów, niebieskim szlakiem do Zlatorudnych mlynów i przez Ovčacky vrch na miejsce startu.

Jak było? Ze względu na deszcz dość monotonnie, bo nie było czasu na podziwianie widoków i przerwy na drugie, trzecie lub czwarte śniadanie. Na szczęście organizator – Klub Czeskich Turystów Ondřejovice zadbał o punkt kontrolny pod dachem – w sympatycznej knajpce Portofino w Głuchołazach. Był baniak z darmową herbatką i mnóstwo słodkich bułeczek (sponsor: Gmina Głuchołazy, łał!). Ponadto będąca tam Pani oferowała badanie poziomu cukru we krwi i ciśnienia. Arek Jabłoński z Głuchołaz zabawiał nas rozmową, nie po raz pierwszy oferując wycieczkę w podziemia i wypytując o lochy pod Prudnikiem.

Wyrobiliśmy się w czterech godzinach i nieco zziębnięci, ale mimo wszystko zadowoleni wróciliśmy do Prudnika i Racławic Śląskich. Pawłowi Wankowi, głównemu organizatorowi, dziękujemy za fajną imprezę. W rajdzie wzięło udział ok. 120 osób.

Krótka galeria z Putovani: TUTAJ

Relacja Staszka Stadnickiego na PRUDNICKA.PL

Przebieg trasy na NAVIME

Reklamy

3 Komentarze

 1. Posted by Dawid T. on 21 Maj 2012 at 19:25

  Super post. Żałuję,że nie mogłem wziąć udziału w imprezie. Ale łączyłem się z Wami mierząc się w tym czasie w Setce z HAKI-em 😉

  Odpowiedz

 2. Posted by Dawid T. on 21 Maj 2012 at 19:26

  Kurczę, i takie dobre bułeczki mnie ominęły… Ale szkoda…

  Odpowiedz

 3. Dawidzie, a my myśleliśmy o Twoim marszu!

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: