Nieco o oglądalności

Nasz PMP-owy blog działa na platformie WordPress już od września 2010 roku. WordPress posiada wbudowaną statystykę prowadzonych na niej blogów, tak więc bez problemu mogę obserwować jak to jest z czytaniem tej stronki. Pierwsza i najważniejsza sprawa jest taka, iż oglądalność strony mierzona jest tylko za jedno wejście z danego IP (pewnie na dobę). Nie można więc wyklikać sobie ileś tam wejść, a licznik nie jest ustawiony by produkować „użytkowników”. Tak więc statystyki WordPress obejmują wyłącznie tzw. unikatowych użytkowników – tak chyba mądrze to się nazywa.

Co do samej statystyki… We wrześniu 2010 r. stronę oglądano 88 razy, miesiąc później – 282, by w grudniu spaść do 66. Od stycznia rosło zainteresowanie blogiem. Oto jaka była oglądalność w kolejnych miesiącach: styczeń – 119, luty – 131, marzec – 189, kwiecień – 316, maj – 643, czerwiec – 463, lipiec – 836, sierpień – 1612, wrzesień (do 13.09.) – 1264.

Dzienny rekord zajrzeń na stronę padł w czwartek, 8 września, kiedy to 139. użytkowników wczytywało się w teksty.

Od września 2010 r. strona miała 6129 wejść. Skromnie, ale też to nie blog dla każdego.

Na stronie użytkownicy najczęściej klikają na odnośniki do map. Nieco rzadzkiej zaglądają – o dziwo! – do galerii.

Z jakich stron odsyłających korzystają internauci wchodzący na PMP? Tutaj mam dane z dwóch ostatnich dni. Dziś – teraz już wczoraj – na czele są: Facebook (4 przejścia na PMP), strona PTTK Prudnik (3 przejścia) i maratonypolskie.pl (2 przejścia). Wczoraj (przedwczoraj): maratonypolskie.pl (5 przejść) oraz Visitopolskie.pl (2 przejścia). W poprzednich dniach były przejścia m.in. z Prudnicka.pl, sudeckiego forum i prudnickiego forum.

Na stronie napisano 157 komentarzy, najwięcej autorstwa Czarka (33, potem Mirosława Bartyzella (19) i Staszka ex equo z Dawidem T. (po 18).

6 osób zapisało się do subskrypcji. Zachęcam do zapisania się tym bardziej, że nie ma konieczności rejestracji na WordPressie, wystarczy wpisać adres e-mail. Dzięki subskrypcji mamy informacje o nowych wpisach.

Reklamy

18 Komentarzy

 1. Posted by Czarek on 14 września 2011 at 20:23

  Gratuluję redagowania bloga o takiej oglądalności. Nie wiedziałem, że jestem aż tak aktywnym „komentatorem” :-). W którymś komentarzu napisałem niedawno, że magia nazwy PMP działa i chyba tak jest. Impreza staje się coraz bardziej znana.
  Andrzeju – przy okazji pytanie techniczne. Od pewnego czasu nie działa funkcja powiadomień o nowych komentarzach. Działa tylko funkcja powiadomień o nowych artykułach. Czy to jest kwestia ustawień przez właściciela bloga, czy może wordpress po prostu zlikwidował tę opcję?

  Odpowiedz

 2. Żeby mieć powiadomienia o komentarzach musisz zaznaczyć napis, który jest tutaj na dole – ‚Powiadom mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail’.

  Odpowiedz

 3. Posted by Czarek on 14 września 2011 at 20:42

  Zawsze tak robiłem, ale w tej chwili zadziałało pierwszy raz od kilku miesięcy :-). Może przypadek… ale jestem pewien, że na pewno zaznaczałem tę opcję.

  Odpowiedz

 4. gratuluje rozwoju, ja tu lubie wbijać bo jest czytelnie i na temat, no i dowcip na poziomie 🙂

  no i pozdrowienia dziewczeta 😉

  Odpowiedz

 5. Posted by Dawid T. on 14 września 2011 at 21:27

  Ale mi się zaszczyt kopsnął… Zająłem tak wysokie miejsce w liczbie zamieszczonych komentarzy, obracając się w gronie tak wspaniałych osób… Aż trudno uwierzyć…

  Odpowiedz

 6. Posted by Czarek on 14 września 2011 at 21:30

  Czytelnicy PMP błyskawicznie reagują 🙂

  Odpowiedz

 7. tzn powiadomienia 🙂

  poza tym to z tym gronem to nie przesadzaj 😉 Dawid

  Odpowiedz

 8. Twój komentarz oczekuje na moderację. – a to co ?

  Odpowiedz

 9. Posted by Dawid T. on 14 września 2011 at 21:37

  Ilu mamy pewnych uczestników tegorocznej 50. PMP?

  Odpowiedz

 10. Posted by Jurek on 14 września 2011 at 22:00

  Cieszę się, że jest trochę przejść ze strony maratony polskie.pl, gdzie pozwoliłem sobie zamieścić informację o super imprezie.

  Odpowiedz

 11. Dawidzie, pewniaków, czyli takich którzy zapłacili za busa, jest w tej chwili 21. Trudno jednak mówić o jakichś pewnych liczbach, bo jednak właściwe zapisy będą dopiero na starcie.
  No i cały czas pamiętajmy o naszych kolegach turystach, którzy będą wędrowali na trasach: rodzinnej (10 km) i czeskiej (21 km). Tych będzie zdecowanie więcej od „pięćdziesiątki”. Za Was również trzymamy kciuki!

  Odpowiedz

 12. No i kolejny rekordzik dniówki – jest już 155 wejść, hi, hi…

  Odpowiedz

 13. Posted by Dawid T. on 14 września 2011 at 22:18

  No, to zbierze się pewnie razem ze 300 osób… Poprzednie lata pokazały, że jest to możliwe…

  Odpowiedz

 14. Mirku, czasem mi się włącza zatwierdzanie komentarzy i szczerze powiedziawszy nie wiem, z czego to wynika, bo zwykle od razu się ukazują.

  Odpowiedz

 15. Kończąc temat internetowych rekordów – wczoraj było 189 wejść.

  Odpowiedz

 16. Posted by Czarek on 15 września 2011 at 18:28

  Nie kończmy 🙂 , róbmy wejścia 🙂

  Odpowiedz

 17. Zaraz dam nowy post, tutaj kończymy statystyczno-internetowe przechwałki

  Odpowiedz

 18. Uwaga! Miało już nie był przechwałek, ale co tam. Właśnie sobie oglądam informacje na ogólnych stronach WordPress, a tu widzę, że witryna PMP jest na 97. miejscu polskiego Top Blogs, czyli „The most popular WordPress.com blogs”. Z kolei na liście dziennej Growing Blogs, czyli blogów odnotowujących największe wzrosty zainteresowania PMP jest na 43. miejscu!

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: