Propozycja trasy rodzinnej

W kwietniu przedstawiłem propozycję trasy czeskiej (średniej) PMP 2011, tym razem prezentuję trasę rodzinną (mała).

To najłatwiejsza trasa tegorocznego PMP, dedykowana – zgodnie z nazwą – rodzinom, osobom które preferują niezbyt forsowne wędrówki i wycieczkom szkolnym z młodszych klas. Warto zaznaczyć, że rok 2011 to Rok Turystyki Rodzinnej.

Trasa liczyć będzie 10 km (z powrotem z mety do centrum Prudnika 13,5 km) i poprowadzi wędrowców z Prudnika leśną drogą do Dębowca. Po drodze wejdziemy na Kobylicę z pomnikiem Eichendorffa, który w tym roku obchodzi 100. rocznicę powstania. Z Dębowca turyści przejdą kamienną drogą do Rozdroża pod Trzebiną i dalej na Polanę Kucharskiego.

Dla osób, które chcą zobaczyć nieco więcej proponuję dwa alternatywne „odejścia” od głównej trasy, oba prowadzą oznakowanym szlakiem niebieskim. W pierwszym wypadku mamy okazję wejść na szczyt Kaplicznej Góry (320 m), która kryje pozostałości dawnej pustelni, sanktuarium Maryjnego i Domu Księży, odbywających kary kościelne. Dalej przejdziemy przez teren powtórnie odkrytego w 1998 r. Grodziska III i grodziska Szwedzkie Szańce na szczycie Okopowej (388 m). Drugie alternatywne przejście poniżej Dębowca umożliwi zobaczenie grodziska Schlossplatz w Dębnickiej Dolinie oraz znajdującej się w pobliżu potężnej daglezji zielonej – pomnika przyrody.

Trasę można zobaczyć TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: