Jesenická šedesátka

Z bólem w sercu i na stopach informuję, że nie będę mógł wziąć udziału w tegorocznej Jesenickiej 60. W tym samym dniu – 4 czerwca (sobota) odbywają się ważne dla mnie imprezy w Prudniku i okolicy, zwłaszcza odsłonięcie kamienia na Placu Konrada Habla w Górach Opawskich, w którą to inicjatywę zaangażowałem się w dużym stopniu.

Niemniej jednak sympatyków dłuuugich wędrówek zachęcam do wybrania się na szlaki Jesenickiej 60. W rajdzie brałem udział dwukrotnie. Mimo niewątpliwego zmęczenia na mecie, ma się satysfakcję z powodu przejścia sporej odległości 60 km w trudnym terenie górskim. Zachwycają krajobrazy, częściowo wędruje się na znacznej wysokości, powyżej 1000 m n.p.m., gdzie można poczuć nieco inną atmosferę, od tej na niższych wysokościach. Najtrudniejszym odcinkiem Jesenickiej 60 jest strome podejście na Małego Dziada (1354 m) z przełęczy Videlský kříž (930 m). Środkowa część trasy, wiodąca grzbietem Wysokich Jesioników, najwyższa, wbrew pozorom nie jest wymagająca. Teren jest stosunkowo równy, a większą różnicę wysokości pokonujemy jedynie na Červenohorskim sedlu. Męczący jest ostatni odcinek szlaku zejście z Šeráka do Jeseníka. Nogi włażą w d…, a nadwyrężone stopy mocno walą o podłoże przy schodzeniu.

Tegoroczna impreza organizowana przez Miasto Jesenik we współpracy z Centrum Sportu Gimnazjum Jeseník, SVČ Duha Jeseník i Campanulą odbywa się już po raz 38.!

Start:  Jeseník, Bowling centrum, Sadová ulice (za marketem Penny)

Wpisowe: tylko 10 koron

Godziny wyjść w trasę:

60 km: 6.00 – 7.30

25 km: 8.00 – 10.00

15 km: 8.00 – 10.00

50 km (trasa rowerowa): 8.00 – 10.00

12 km (In-Line): 8.00 – 10.00

Trasy:

60 km: Jeseník – Rejvíz – Videlský kříž (do godz. 13.00) – chata Švýcárna – Červenohorské sedlo (16.00) – Šerák (18.00) – Bobrovník – Jeseník

50 km: Jeseník – Pomezí – Horní Lipová – Vápenná Lesní čtvrť – Žulový vrch – Supíkovice – Písečná – Chebzí – Čertovy kameny – Jeseník

25 km: Jeseník – Čertovy kameny – Prameny Javorné – Rejvíz – Zlatý chlum – Křížový vrch – Jeseník

15 km:  Jeseník – Lázně Jeseník – Pomezí – Lipová Lázně – Bobrovník – Jeseník

12 km: Jeseník – Česká Ves – Písečná i z powrotem

PLAKAT JESENICKA 60: TUTAJ

Reklamy

11 Komentarzy

 1. Posted by Czarek on 24 Maj 2011 at 15:31

  Może spróbujemy…:-)

  Odpowiedz

 2. Zazdroszczę! Jeśli będziecie mieli ochotę na krótszy wypad to zapraszam na Plac Konrada Habla.

  Odpowiedz

 3. Posted by Czarek on 24 Maj 2011 at 19:28

  Gdyby rzeczywiście jesenicka impreza nie doszła do skutku, chętnie zajrzę na Plac. To rzeczywiście wyjątkowa uroczystość i kolejny ważny projekt zrealizowany przez Prudniczan. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w planie jest jednak 60. Wybierałem się na te imprezę od kilku lat, ale zawsze terminy z czymś innym kolidowały. Może tym razem się uda[i może będzie bez burzy:-)].

  Odpowiedz

 4. mocny kaliber … 60tka !
  Ale mam inne pytanie: „odsłonięcie kamienia na Placu Konrada Habla w Górach Opawskich” a gdzie to jest w „Górach Opawskich” ?

  Odpowiedz

 5. Tam, wysoko w górach, burze mogą być już niebezpieczne. Cieszę, że na Jesenickiej 60 będzie polska reprezentacja. Bywają też ludziska z Głuchołaz.

  Odpowiedz

 6. Kiedyś Konrad Habel Platz znajduje się na żółtym szlaku pieszym w połowie drogi między Przeł. pod Zamkową Górą a Przeł. Mokrą. Innymi słowy jest to na żółtym szlaku z Pokrzywnej do schorniska „Pod Kopą Biskupią”. Najszybciej można tam dojść z Przeł. Petrovy boudy. 4 czerwca będzie specjalny autobus z Prudnika na boudy. Można się zabrać. Koszt: 10 zł. Ma być jadło i popitek 🙂

  Odpowiedz

  • Posted by Czarek on 24 Maj 2011 at 19:56

   Taka zachęta i tylko jeden autobus?:-)

   Odpowiedz

   • 🙂 Nie żartuj sobie, główna organizatorka mówiła mi dwa dni temu, że z samego Opola mają być dwa autobusy (chyba z Klubu Górskiego „Świstak”). Lepiej przyjść wcześniej, bo popitki nie starczy…

 7. Posted by Czarek on 6 czerwca 2011 at 19:30

  Jesenicka 60 za nami. Polskę reprezentowała dwuoosobowa ekipa z Opola:-)

  Odpowiedz

 8. Wiem, czytałem, właśnie mail wysłałem… 🙂

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: