PMP na WWW – artykuł w „Tygodniku Prudnickim”

TygodnikPrudnickijpg-big[22] Jeśli to czytacie pod koniec lipca 2009 r. znaczy to, że czytaliście „Tygodnik Prudnicki” i artykuł zachęcający do odwiedzenia tej strony. Tak więc witam serdecznie! Zanim pojawią się głosy krytyczne na temat strony technicznej tego projektu chciałbym wyjaśnić, że jest to społeczne dzieło informatycznego amatora. Skorzystałem z bezpłatnej możliwości tworzenia bloga na Windows Live. Daje to ograniczone możliwości tworzenia strony, ale jak to się mówi, lepszy rydz niż nic.

Strona Prudnickiego Maratonu Pieszego nie będzie stale aktualizowana. Ożywiony okres jej działania przewiduję na okolice września, kiedy organizowany jest rajd. Przez pozostałą część roku strona będzie mniej lub bardziej martwa. To naturalna kolej rzeczy. Obecnie aktualizacje są częste, ponieważ wciąż dodaję do strony materiały z poprzednich edycji maratonu.

Zadaniem bloga jest promocja imprezy, ma zachęcać do udziału w niej, a dla turystów, którzy przeszli już maraton ma ułatwić przywrócenie wspomnień ze szlaku.

Jak poruszać się po stronie?

Po prawej znajdują się kategorie, które pozwolą czytelnikowi na wybór materiałów dotyczących rajdu z określonego roku. Z kolei z lewej są fotografie i skany rajdowych pamiątek, również podzielonych według edycji maratonu. W środku są na bieżąco dodawane informacje i artykuły, od najnowszych na górze po najstarsze na dole.

Z pozostałymi „działami” stronki czytelnik powinien poradzić sobie już samodzielnie.

Zachęcam do wymiany spostrzeżeń i uwagi dotyczące maratonu (a_deren@poczta.onet.pl). Organizatorzy będą wdzięczni.

Do zobaczenia na szlaku!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: